Opera Lwowska

Lwowska Opera Narodowa to jedno z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście. Zaprojektowana przez Polaka – prof. Zygmunta Gorgolewskiego, jest nie tylko dziełem sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa. 

Gmach opery, usytuowany w centrum Lwowa, jest ważnym akcentem urbanistycznym kończącym w kierunku północnym oś bulwarową prospektu Swobody.

REPERTUAR OPERY

W Operze Lwowskiej w zależności od terminu wyjazdu najczęściej trafić możemy na operę bądź balet, ale zdarzają się też operetki, wystawy i koncerty.

Do Opery Lwowskiej możemy wchodzić w stroju codziennym, jednakże nie może to być strój sportowy, ani krótkie spodenki. Możemy zostać wyproszeni również jeśli będziemy pijani.

Ceny biletów

Ze względu na cenę biletów, która w zależności od wybranych miejsc wacha się od około 10 do 40 zł. Jest to warta przemyślenia pozycja w naszej wycieczce, gdyż bilety na podobne wydarzenia w Polsce są kilkukrotnie droższe. Ze względu na niskie ceny bilety szybko się rozchodzą, więc na tę atrakcję należy decydować się jak najwcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *